Pacjenci i pracownicy w przychodniPonad 500 deklaracji wyboru lekarza wpłynęło w pierwszych dwóch godzinach funkcjonowania nowej przychodni Cuprum Med w Rudnej. Przyjęto pierwszych pacjentów, wykonano pierwsze badania EKG i podano pierwsze kroplówki. Rozpoczął się także gruntowny remont ośrodka zdrowia.

Wśród osób składających deklaracje znaleźli się pacjenci, którzy od razu, na miejscu skorzystali z porady lekarskiej.

– Wśród naszych pierwszych pacjentów znalazły się także osoby z podejrzeniem COVID-19, które przyjęte zostały w izolatce i skierowane na testy – mówi Danuta Dróżdż, prezes Cuprum Med.

W przychodni w Rudnej na pacjentów od rana czekało dwóch lekarzy POZ Małgorzata Paluch, specjalista chorób wewnętrznych, pulmonologii i medycyny paliatywnej oraz Piotr Piechowicz – lekarz internista i okulista. Popołudniowy dyżur obejmie Leszek Szklarz, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, który w pierwszej części dnia dyżurował w przychodni w Chobieni.

– W styczniu w Chobieni lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej będzie przyjmował trzy razy w tygodniu. Jeśli pacjenci zadeklarują chęć korzystania z naszych usług, lekarz POZ dostępny będzie przez cały tydzień – wyjaśnia prezes Danuta Dróżdż.

W Rudnej pracę rozpoczął także lekarz pediatra, zgodnie z harmonogramem przyjmują lekarze specjaliści, pracuje gabinet zabiegowy i punkt pobrań. Nie pracuje natomiast rehabilitacja, gdzie również dziś rozpoczął się gruntowny remont.

– Mieszkańcy gminy Rudna, którzy wymagają rehabilitacji i mają skierowania mogą się zgłaszać do naszej przychodni w Lubinie, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 70, gdzie w okresie remontu przyjmowani będą poza kolejnością – deklaruje prezes Dróżdż.

W przychodniach w Rudnej i Chobieni obowiązują nowe numery telefonów:

Rudna: 76 759 12 00, 76 754 46 10 i 76 754 61 11

Chobienia: 76 759 12 01