Na terenie komunalnych cmentarzy trwają ostatnie prace porządkowe. Służby przygotowują się do wzmożonego ruchu w ciągu najbliższych kilku dni.

Nekropolie zarządzane przez gminę są porządkowane, liście są usuwane i wywożone. Od najbliższej soboty główne bramy wjazdowe na cmentarzach w Rudnej i Chobieni będą otwarte od godziny 8.00 do 20.00. Wszystkie furtki będą tradycyjnie otwarte przez całą dobę. Zmotoryzowani będą mogli korzystać z wyznaczonych parkingów. Dodatkowe miejsca pojawią się przy nekropolii w Rudnej.

– W tym okresie odwiedzamy groby naszych bliskich, porządkujemy je, przynosimy kwiaty i znicze. Jak co roku apelujemy o ostrożność z uwagi na wzmożony ruch samochodowy w okolicach cmentarzy oraz szybko zapadający zmrok. Proszę o ostrożną jazdę, zwracanie uwagi na dzieci oraz zadbanie o widoczność. Pieszy, który po zmroku idzie poboczem drogi jest słabo widoczny dla kierowców, dlatego powinien mieć elementy odblaskowe na ubraniu lub latarkę – przypomina Halina Zbroińska, dyrektor ZGKiM w Rudnej.

Od 29 października do 2 listopada na terenie całego kraju policja będzie prowadziła akcję ZNICZ. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców czy prędkość jazdy, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i odwiedzić groby swoich bliskich.