Pszczelarze ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego Rudna już 13 października zorganizują kolejne spotkanie dla mieszkańców. W Centrum Kultury Gminy Rudna będzie można dowiedzieć się więcej o właściwościach miodów oraz diecie wykorzystującej produkty pszczele.

Słoiki z miodem na stoleW programie przewidziano wykłady o pozyskiwaniu i przechowywaniu produktów pszczelich oraz spotkanie z dietetykiem, który opowie o właściwościach odżywczych miodu, pyłku kwiatowego, mleczka pszczelego czy propolisu.

–  Produkty pszczele od lat cieszą się ogromną popularnością. Wspierają nasz układ immunologiczny, dzięki czemu organizm może łatwiej walczyć z bakteriami i wirusami. Właśnie o tym wszystkich chcemy opowiedzieć naszym mieszkańcom podczas spotkania z pszczelarzami naszej gminy oraz dietetykiem – mówi Zbigniew Smoła, prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego w Rudnej.

Wykład o produktach pszczelich w żywieniu i suplementacji diety poprowadzi dietetyk Agnieszka Sośnicka. Na miejscu będzie można skorzystać także konsultacji dietetycznych. Zorganizowana zostanie również degustacja miodów odmianowych, które produkowane są na terenie Gminy Rudna.

Na spotkanie zapraszamy 13 października, godz. 17:00, do Centrum Kultury Gminy Rudna, ul. Wesoła 13.

Spotkanie organizowane jest w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego pt. „Wspólnie dla środowiska i pszczół”. Współfinansowane jest ze środków Gminy Rudna.