700 tysięcy złotych Gmina Rudna przeznaczy na sport w 2022 roku. Dotację na realizację działań sportowych otrzymało 9 funkcjonujących w Gminie Rudna stowarzyszeń. Dotacja została przyznana zgodnie z uchwałą Rady Gminy w sprawie tworzenia warunków w tym organizacyjnych oraz trybu finansowania zadania własnego Gminy Rudna w zakresie sportu.

288 tysięcy złotych przeznaczono na szkolenie sportowe oraz organizację i udział w rozgrywkach sportowych seniorów w piłce nożnej w Rudnej, Chobieni, Studzionkach i Orsku. 190 tysięcy złotych stowarzyszenia otrzymały na organizację i udział w rozgrywkach sportowych dzieci i młodzieży w piłce nożnej w Rudnej oraz Chobieni.

Dotacje uzyskały również zajęcia z nordic walking, tenisa ziemnego, badminton, unihokej, karate, sporty wodne oraz pływanie. Najwięcej funduszy gmina zdecydowała się przeznaczyć na sport najmłodszych mieszkańców.

– To są bardzo dobrze wydane pieniądze, które wracają przede wszystkim do dzieci i młodzieży z naszej gminy. Stawiamy na ich rozwój sportowy, atrakcyjne wspólne spędzanie czasu i dbanie o zdrowie. Na tym nigdy nie będziemy oszczędzać. Obok edukacji, sport to jeden z filarów właściwego dbania o dobrą przyszłość najmłodszych. Dziękując stowarzyszeniom za współpracę, cieszę się z prężnego rozwoju aktywności w naszej gminie. Jestem pozytywnie zaskoczony ogromną liczbą dzieci, które trenują u nas tenis czy karate. Dbamy o najmłodszych, którzy interesują się piłką nożną, nie zapominamy o naszych pływakach czy młodych zawodnikach unihokeja i badmintona – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Przypomnijmy, że gmina inwestuje w rozwój i modernizację infrastruktury sportowej. W minionym roku oddano do użytku system nawadniający stadion w Rudnej, toczą się prace dokumentacyjne i projektowe związane z kompleksową przebudową OSiR w Chobieni. W 2021 roku przeprowadzono remont basenu w Rudnej, oddano do użytku skatepark w Rudnej oraz siłownie zewnętrzne w Toszowicach i Chobieni. Na ukończeniu jest siłownia zewnętrzna w Rynarcicach, a w planach na ten rok są między innymi budowa boiska w Toszowicach, remonty boisk  w Chełmie i Orsku, przygotowanie dokumentacji projektowej na urządzenie terenów rekreacyjnych w Rudnej wraz z tężnią i tężni w Chobieni oraz dalsze prace dokumentacyjne związane z pierwszym etapem planowanej gminnej ścieżki rowerowej.