Po uzyskaniu pozwolenia na budowę ze Starostwa Powiatowego ruszą prace przy przebudowie świetlicy w Ciechłowicach. Za kilka dni ma zostać natomiast ogłoszone postępowanie na wyłonienie wykonawcy kompleksowego remontu świetlicy w Naroczycach.

– Po wielu miesiącach prac projektowych i dokumentacyjnych chcemy ruszyć z dużymi remontami świetlic w Naroczycach i Ciechłowicach. Oba obiekty od dawna wymagały modernizacji, dlatego cieszę się, że wchodzimy w etap wykonawczy. Te inwestycje były wnioskowane przez mieszkańców i zgodnie z obietnicą –startujemy z pracami – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Ciechłowice – gruntowna przebudowa

Budynek świetlicy jest pod opieką Konserwatora Zabytków, stąd dłuższy niż pierwotnie przewidywano okres przygotowania tej inwestycji. Teraz obiekt w Ciechłowicach przejdzie gruntowną przebudowę.

Na parterze projektowana jest wielofunkcyjna sala, przedsionek z wydzielonym aneksem szatniowym, pomieszczenie porządkowe, kuchnia i sanitariaty. Na poddaszu ma powstać wielofunkcyjna sala, pokój zajęć, pomieszczenie porządkowe i techniczne. W ramach inwestycji wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, podłogi oraz zamontowana wentylacja mechaniczna. Zaplanowano również prace związane z instalacjami i odnowieniem elewacji.

Naroczyce – szeroki zakres prac

Za kilka dni ma zostać ogłoszone postępowanie na wyłonienie wykonawcy remontu świetlicy w Naroczycach. Zakres prac w Naroczycach ma dotyczyć wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej; wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej oraz wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej. Przewidziany jest także remont łazienek, częściowa wymiana podłóg, roboty izolacyjne oraz malowanie wewnętrzne.

Remont przejdzie sala główna ze sceną. Na podłodze pojawią się nowe ceramiczne płytki, a elementy więźby zostaną odmalowane. Na scenie zostanie wymieniona podłoga, drzwi przesuwne zostaną zdemontowane, a ściany i sufit pomalowane.

Kompletny remont przejdzie część sanitarna świetlicy, podobnie jak część kuchenna. Ponadto do budynku zostaną zakupione nowe stoły, krzesła i meble oraz sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający.

Przypomnijmy, że na remont obiektu w Naroczycach Gmina Rudna pozyskała 190 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.