Bambinis – to najmłodsza grupa wiekowa GKS „Sparta” Rudna, która powstała w ciężkim bo naznaczonym pandemią roku. Maluchy spotykają się dwa razy w tygodniu, by aktywnie spędzić swój wolny czas.

Dokładnie we wrześniu 2020 roku zrodził się pomysł utworzenia najmłodszej grupy zawodników „Sparty” Rudna. Dziś na treningi uczęszcza ok. 30 dzieci w wieku od 5 do 7 lat.

Z młodymi piłkarzami spotkał się wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski.

– Cieszę się, że dzieci w naszej gminie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań piłką nożną. Ma to szczególne znaczenie teraz, kiedy dzieci w wieku szkolnym są odcięte od normalnych zajęć wychowania fizycznego. Młodym piłkarzom życzę wielu sportowych sukcesów, ale przede wszytkim dobrej zabawy – mówi szef rudnowskiego samorządu.

Wójt Adrian Wołkowski oraz prezes „Sparty”, dziękując za zaangażowanie, ciężką pracę oraz uczestnictwo w zajęciach, wręczyli zawodnikom medale i małe upominki.

– Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zmobilizuje dzieci do dalszego uczestnictwa w zajęciach i rozwijania sportowej pasji – podsumował Dariusz Wisłocki, prezes GKS „Sparta” Rudna.

Treningi odbywają się w grupach mieszanych pod okiem trenera Daniela Sygnatowicza.