Mimo że świetlice muszą pozostać jeszcze zamknięte, a większość działań nadal realizowana jest w sieci, Centrum Kultury Gminy Rudna stworzyło ofertę zajęć na gminnych obiektach sportowych. Po długim czasie spędzonym przed monitorami komputerów podczas pracy i nauki zdalnej, każdemu wyjdzie na zdrowie skorzystanie z aktywności na świeżym powietrzu.

Powracają ulubione zajęcia dla dorosłych i dzieci, takie jak: Zumba, Stron Nation, Zdrowy Kręgosłup, stretching, aerobic, fitness, tenis, czy taniec nowoczesny. W wielu miejscowościach pojawią się też nowości- gimnastyka prozdrowotna dla dzieci, hip-hop, Zumba Kids oraz zajęcia taneczno-rozwojowe z nowym instruktorem z akademii artystycznej „ Ancymonek”. Nie zabraknie również zajęć ruchowych i gier zespołowych prowadzonych przez pana Jacka Zająca oraz Pana Rafała Urbaniaka, nauczycieli z gminnych szkół.

Na Orliku w Rudnej codziennie prowadzone są zajęcia w ramach projektu „Lokalny Animator Sportu”, można na nich nauczyć się grać w tenisa, poznać podstawy koszykówki, albo rozegrać profesjonalny turniej piłki nożnej. Informacje dotyczące zapisów i zasad uczestniczenia w zajęciach sportowych podane są na plakatach. Zachęcamy do śledzenia profilu  facebook Centrum Kultury Gminy Rudna.