Z inicjatywy Wójta Gminy po raz pierwszy dzieci z terenu gminy Rudna mogą uczestniczyć w półkoloniach. Taka forma wakacji to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu razem z przyjaciółmi, a także do zawarcia nowych znajomości.

Pierwszy turnus rozpoczął się 31 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Mimo, że plan dnia jest napięty, dzieci maja również chwilę na odpoczynek i relaks. Podczas trwania każdego z turnusów dzieci zapewnione mają śniadanie, obiad i podwieczorek. Przyjazd zaczynają zajęciami porannymi – zajęciami z robotyki. Na uczestników czeka pięć dni kreatywnej zabawy. Razem z instruktorami podczas trwania turnusu, dzieci budować i programować będą swojego osobistego robota z LEGO, poznają podstawy programowania Minecraft, nauczą się sterować, a co najważniejsze poznają specjalną mapę o cyberbezpieczeństwie.

– Na zajęciach korzystamy z interaktywnych zestawów LEGO Mindstorms. Składają się one z inteligentnej kostki do programowania, sensorów oraz mnóstwa elementów, które mogą posłużyć jako elementy konstrukcji robota – mówi instruktor zajęć. – Oprócz budowy i programowania przeprowadzimy też wiele ciekawych eksperymentów – dodaje.

Roboty zbudowane przez dzieci będą brały udział w wyścigu robotów, a programowanie zostanie wykorzystane do wykonywania zadań polegających na szukaniu i przynoszeniu określonych przedmiotów, a także do patrolowania określonych miejsc, wykrywania i informowania o niepokojących sytuacjach. Ponadto na dzieci czekają ciekawostki o kosmosie, tworzenie własnych planet, eksperymenty chemiczne i fizyczne. Uczestnicy codziennie będą brać udział w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu, animacjach sportowych, artystycznych, zajęciach tanecznych, a dla chętnych odbędzie się również turniej gier planszowych.

Wszystkim uczestnikom życzymy miłego odpoczynku poprzez zabawę w świecie robotów.