Łącznie 679 uczniów szkół podstawowych rozpoczęło dzisiaj w naszej gminie nowy rok szkolny 2022/2023. W najbliższych 10 miesiącach dzieci i młodzież szkolna będą uczyć się pod opieką 86 nauczycieli.

Uroczyste inauguracje roku szkolnego miały miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej oraz w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni.

– Naszym uczniom życzę samych sukcesów – powodzenia w nowym roku szkolnym i rozwijania swoich pasji. Aby każdego dnia spotykali samych dobrych ludzi i mieli wielu przyjaciół. Niech w tym nowym szkolnym towarzyszy naszym dzieciom i młodzieży radość i zapał w poznawaniu świata – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna, uroczyście inaugurując nowy rok szkolny 2022/2023.

Przygodę z nauką rozpoczynają pierwszoklasiści. – Klaudia była bardzo przejęta. W nocy nie mogła spać, co chwilę się budziła i pytała, kiedy wstajemy – przyznaje Liliana Stachecka z Nieszczyc, której córka postawiła pierwszy krok w szkole w Chobieni. Dlatego dyrektor placówki, Kamila Mazurek najmocniej powitała świeżo upieczonych uczniów. – Szczególnie gorąco witam pierwsze klasy, których uczniowie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Obiecuję, że postaramy się spełnić Wasze marzenia związane z tym nowym etapem w Waszym życiu. Jestem pewna, że będziecie tutaj chętnie przychodzić i ciekawie spędzać w szkole czas – zapewniła.

Już wkrótce dzieci i młodzież z obu gminnych placówek wyjadą na zieloną szkołę. W kolejnych miesiącach nie zabraknie wycieczek i projektów przybliżających historię, zabytki i piękno polskiej ziemi. W szkołach będą prowadzone zajęcia z programowania i robotyki w ramach Laboratoriów Przyszłości, akcje sprzątania świata, akcje krwiodawstwa, turnieje sportowe oraz konkursy przedmiotowe.

Przypomnijmy, że w roku szkolnym 2022/2023 łączne wydatki na oświatę w Gminie Rudna wyniosą ponad 25 mln 280 tysięcy złotych, w tym ponad 17 mln 296 tysięcy złotych to będą środki własne naszej gminy.