Zespół Roztoka wyśpiewał I miejsce podczas Festiwalu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych, który został zorganizowany w Bukowcu. To kolejna nagroda w dorobku grupy.

– Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym przyjaciołom i znajomym, którzy złożyli nam życzenia z tej okazji. Dziękujemy wszystkim, którzy napisali do nas i tym, którzy osobiście składali nam gratulacje. I oczywiście tym, którzy wspierają nas w naszej działalności. Pragniemy dalej rozwijać się, aby cieszyć ludzi naszym śpiewem i propagować naszą kulturę. Jeszcze raz głęboki ukłon dla wszystkich i gromkie „dziękujemy” – mówił Włodzimierz Zoryło, założyciel zespołu.

Roztoka jest jedynym w powiecie lubińskim folklorystycznym zespołem łemkowskim, który został reaktywowany w 2008 roku, a patronat nad nim objęło Centrum Kultury Gminy Rudna. Obecnie w grupie śpiewają dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze, każdy śpiewa z ogromną pasją i zaangażowaniem – łącznie 23 osoby. Grupa na swoim koncie ma wiele wyróżnień, m.in. I miejsce na Festiwalu Piosenki Ludowej i Biesiadnej w Wyszęcicach, II miejsce w Przeglądzie Form Wokalnych w Lubinie.

Zespół Roztoka tradycyjnie wystąpi podczas Międzynarodowego Zespołu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”, który do Gminy Rudna zawita już 1 lipca 2022 r.

Program wydarzenia dostępny jest tutaj – KLIKNIJ.