Magdalena Sołtys została wybrana na nowego sołtysa Rynarcic. Chce pokazać, że młodzi mieszkańcy chcą pracować dla lokalnej społeczności i wiele mogą osiągnąć.

– Zdecydowałam się kandydować, bo wszyscy mówili, że teraz młodzi powinni pokazać co potrafią. A my mamy dużo energii do działania. Pomagałam poprzedniemu sołtysowi, dużo nauczyłam się też od swojej babci Stanisławy, która przez wiele lat sołtysowała w Chełmie – mówi.

Jej zdaniem najważniejsze sprawy w Rynarcicach to w przyszłości obwodnica, a obecnie kontrola ruchu ciężarówek przez sołectwo. – Zależy mi również na większej niż do tej pory integracji naszych mieszkańców, tak abyśmy działali jako jedność  – dodaje.

– Serdecznie gratuluję pani Magdalenie Sołtys nowej funkcji społecznej oraz życzę wielu sukcesów w pracy na rzecz naszych mieszkańców. Nasza gmina rozwija się dzięki dobrej energii i zaangażowaniu nas wszystkich – podkreśla Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Nowa pani sołtys od urodzenia mieszka w Gminie Rudna, a do Rynarcic przeprowadziła się z rodzicami z Chełma wiele lat temu. – Jestem dobrej myśli, liczę na współpracę wszystkich mieszkańców Rynarcic – dodaje na koniec.