Centrum Kultury Gminy Rudna wzbogaciło się o samochód dostawczy. Będzie on służył do obsługi gminnych imprez oraz przewozu sprzętów w codziennej działalności placówki.

Jest to pojazd ciężarowy wielozadaniowy z podwójną kabiną, w zabudowie skrzyniowej z plandeką. Z tego zakupu już mogą cieszyć się pracownicy CKGR, ale nie tylko. Dzięki tym czterem kółkom oferta kulturalna Gminy Rudna będzie mogła jeszcze lepiej sięgać do wszystkich zakątków gminy. Wszelkie potrzebne na imprezy sprzęty będą teraz docierać w wyznaczone miejsce szybciej i sprawniej.

– W naszej rozległej gminie organizujemy dla mieszkańców dużo imprez, koncertów, turniejów sportowych czy spotkań sołeckich. Przed nami ogromne wydarzenia, takie jak Zlot Motocyklowy, Kyczera, Noc Świętojańska czy dożynki. To spore przedsięwzięcia wymagające sprawnego przewozu pracowników CKGR i sprzętów. Nowy zakup przyczyni się bez wątpienia do jeszcze efektywniejszej organizacji gminnych wydarzeń kulturowo-społecznych i realizacji zadań CKGR. Samochód będzie pomocny w działalności świetlic oraz wykorzystywany do wydarzeń plenerowych i sportowych – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Pojazd został zakupiony ze środków własnych Gminy Rudna. Jego koszt wyniósł 178 227 złotych.