Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rudnej odebrał dzisiaj nowy samochód osobowo-dostawczy. Pojazd zakupiono z dotacji otrzymanej od Gminy Rudna.

Pojazd będzie wykorzystywany do realizacji zadań ZGKiM związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenie naszej gminy.

Samochód jest wielozadaniowy z podwójną kabiną w tak zwanej zabudowie samowyładowczej, co oznacza, że wywrotka otwiera się na 3 strony. Dodatkowo posiada hak holowniczy, który będzie wykorzystywany do ciągnięcia przyczepy.

– Cieszę się, jak wiele udało się zmienić w ZGKiM w tak krótkim czasie. Dziękuję Pracownikom za ich zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz Gminy. Ważne, aby posiadali odpowiedni i nowoczesny sprzęt. I to się właśnie dzieje, a to na pewno nie koniec naszych inwestycji w ZGKiM– podkreśla Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Samochód o wartości 186 837,00 zł brutto zakupiono w całości ze środków Gminy Rudna w ramach otrzymanej dotacji przedmiotowej. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich dwóch lat Zakład otrzymał łączne dofinansowanie w wysokości 1 mln 250 tysięcy złotych. Z dotacji ZGKiM kupił wielofunkcyjne urządzenie do sprzątania, odśnieżania i koszenia, przyczepy, 2 samochody dostawczo-osobowe, 2 kosiarki samojezdne i ciągnik.