Długo wyczekiwane wspólne biesiadowanie w Chobieni, to inicjatywa członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła w Rudnej. W spotkaniu wzięli również udział  studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół Folklorystyczny „Sasanka”, wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski oraz… ekipa radiowców.

Był konkurs na najpiękniejszy wianek z kwiatów i ziół z pobliskich łąk, tańce przy akompaniamencie „Sasanki” i przede wszystkim dużo pozytywnej energii.

W spotkaniu w Marinie, na zaproszenie CKGR, wzięła także udział ekipa Polskiego Radia Wrocław, z którą seniorzy dzielili swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami rękodzielniczymi, pasjami i talentami. Redaktor Małgorzata Majeran-Kokott przeprowadziła obszerne wywiady z lokalnymi twórcami na temat szydełkowania, zamiłowań historycznych, a nawet produkcji ekologicznych win. Pokłosiem tych rozmów będzie audycja, która wyemitowana zostanie na antenie PRW.

Powitanie Lata to stały punkt w kalendarzu spotkań seniorów z gminy Rudna. Piękna pogoda i urokliwa Marina przyczyniły się do niepodważalnego powodzenia imprezy. Seniorzy wspólnie wyplatali wianki, by zgodnie ze znanym tekstem piosenki „ wiła wianki i rzucała je do falującej wody” przy wtórze zespołu „Sasanka” wypuścić je na taflę Odry.

Nie obyło się bez tańców i wspólnego śpiewania, bo seniorzy z naszej gminy to wzór do naśladowania w integracji i dobrej zabawy.

Nie zabrakło również wójta gminy Rudna Adriana Wołkowskiego, który z sympatią i dobrym słowem współuczestniczył w integracji. Nad organizacją imprezy czuwały niezastąpione instruktorki Centrum Kultury Gminy Rudna.