Zakończyło się podawanie drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 mieszkańcom gminy Rudna, którzy ukończyli 70 lat. Oznacza to, że zaszczepione są już dwie grupy wiekowe, w sumie 1280 osób.

– Wszyscy pacjenci w wieku 70 i 80+ zaoptowani w naszych przychodniach w Rudnej i Chobieni, którzy wyrazili chęć przyjęcia szczepionki, zostali już zaszczepieni. Jeśli na terenie gminy Rudna są jeszcze osoby z tych grup wiekowych, którym nie udało się zaszczepić, a chciałyby to zrobić, nawet jeśli nie są naszymi pacjentami, to prosimy o kontakt z przychodniami w Rudnej i Chobieni – mówi Danuta Dróżdż, prezes Cuprum Med.

W uzasadnionych przypadkach sczepienie może odbyć się w domu pacjenta.

– Dotyczy to osób ze wskazanych grup wiekowych, które z powodu stanu zdrowia nie mogą stawić się przychodni. Muszą być jednak pacjentami Cuprum Med i wówczas szczepienie odbywa się w ramach wizyty domowej. Pacjenci należący do innych niż nasza placówek medycznych, muszą się zgłosić do swojej przychodni lub szpitali węzłowych, na naszym terenie są to MCZ i RCZ w Lubinie – dodaje prezes Danuta Dróżdż.

Oprócz grup wiekowych, objętych programem, poza kolejnością mogą być szczepieni pacjenci obłożnie chorzy, m.in. osoby dializowane z powodu niewydolności nerek, osoby dotknięte nowotworami i pacjenci po przeszczepach.

Pacjentom w Rudnej i Chobinie podawane są szczepionki firmy Pfizer.

Szczegółowe informacje udzielane są w przychodniach Cuprum Med w Rudnej i Chobieni:

  • Rudna: 76 759 12 00, 76 754 46 10 i 76 754 61 11
  • Chobienia:  76 759 12 01