Akcja letnia trwa. W jej ramach mieszkańcy Gminy Rudna mogą korzystać z wielu gminnych atrakcji. Już w sobotę rozgrywki piłkarskie w ramach Turnieju Dzikich Drużyn! W pierwszym tygodniu sierpnia mieszkańcy gminy wybiorą się też na spływ pontonowy, do Karpacza oraz na basen do Lubina i Legnicy.

Piłkarski Turniej Dzikich Drużyn

Turniej Dzikich Drużyn zaplanowano na najbliższą sobotę (31 lipca) na orliku w Rudnej, przy ul. Leśnej. Amatorskim drużynom piłkarskim będzie można kibicować już od godz. 16:00. W tym roku w rozgrywkach weźmie udział aż 10 zespołów, w tym grupy chłopców od 15 lat oraz drużyny oldboy’ów. Podczas wydarzenia nie zabraknie doskonałej sportowej atmosfery oraz atrakcyjnych nagród dla uczestników w postaci pucharów, pamiątkowych piłek i voucherów do sklepów sportowych. Wyłonieni zostaną także najlepszy piłkarz, bramkarz i strzelec.

– Akcja letnia to jeszcze mnóstwo atrakcji dla naszych mieszkańców przez cały sierpień. Nie zwalniamy tempa. Stawiamy na dużą dawkę sportu, festyny rodzinne i mnóstwo wycieczek, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Wszystkie imprezy finansowane są z budżetu Gminy Rudna – mówi Anna Badecka z gminnego Centrum Kultury.

Wycieczki do Karpacza i Barda

W pierwszej połowie sierpnia dzieci i młodzież szkolna z naszej gminy wezmą udział w wakacyjnych wycieczkach do Karpacza i Kowar. Uczestnicy wjadą wyciągiem na Śnieżkę i zwiedzą dawną kopalnię uranu w Kowarach. 2 sierpnia zaplanowano wyjazd grupy z Rudnej i okolic, a 9 sierpnia wycieczkę mieszkańców Chobieni i okolicznych sołectw.

Kolejne atrakcje to spływ pontonowy w miejscowości Bardo, połączony z ogniskiem oraz grami i zabawami dla młodych mieszkańców naszej gminy. Wycieczka zaplanowana jest w dwóch terminach dla grup z Rudnej i Chobieni w terminach 3 oraz 10 sierpnia.

Szczegółowe informacje nt. godzin odjazdów z poszczególnych miejscowości są dostępne na Facebook Centrum Kultury Gminy Rudna – TUTAJ.

Wycieczki do Lubina, Legnicy i ZOO we Wrocławiu

Dzieci i młodzież w najbliższym czasie odwiedzą również ZOO we Wrocławiu (11 i 18 sierpnia) oraz wybiorą się na basen do Lubina (5 i 12 sierpnia). W drugiej połowie sierpnia zostaną zorganizowane wycieczki do Letniego Parku Wodnego Aquafun w Legnicy.

Więcej informacji nt. aktualnych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej CKGR oraz gminnym profilu FB, gdzie zapowiedzi publikowane są na bieżąco.