Nowoczesne urządzenia i możliwość aktywności na świeżym powietrzu. Siłowni można już używać.

Nasi mieszkańcy mogą korzystać z takich urządzeń jak podwójne urządzenia z ławkami, młynek, ruchome platformy, rowerek i tablica do ćwiczeń pamięci. Zamontowano także sprzęty z określonymi funkcjami, typu biegacz, orbitrek, wahadło, twister czy koła Thai-chi oraz urządzenie wspierające ćwiczenie pompek.

Sołtys Rynarcic Damian Sorokopas, który wziął udział w otwarciu zapewnił, że mieszkańcy będą korzystać z możliwości ruchu na świeżym powietrzu.

– Ja już zadbam o to, aby ta siłownia nie stała pusta. Kosztowała tyle pieniędzy, że  absolutnie musi być tutaj ruch! Normalnie zmuszę ludzi, jak nie będą chcieli sami przyjść.

Seniorzy, którzy przyszli na inaugurację, nie ukrywają, że ruch to gwarancja zdrowia. I zamierzają korzystać z dostępnych urządzeń.

– Zależy nam na zdrowiu naszych mieszkańców. A drogą do zdrowia i dobrej kondycji są ćwiczenia. Cieszę się, że w Rynarcicach na otwarciu nowej siłowni jest tylu mieszkańców, choć głównie pań. Liczę na to, że panowie nie będą siedzieć w domach i również zadbają o siebie – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna, otwierając oficjalnie obiekt.

Koszt inwestycji wyniósł 185 tysięcy złotych, z czego 85 tysięcy złotych gmina pozyskała od Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach projektu Aktywny Senior.