Zakończyły się prace przy siłowni zewnętrznej w Toszowicach. Na wiosnę rusza kolejny etap zagospodarowania terenu rekreacyjno-sportowego w sołectwie.

Toszowice siłowniaNa utwardzonym i wyłożonym kostką betonową placu zamontowano wielofunkcyjne sprzęty fitness do ćwiczeń z elementami tj. drabinka, podciąg nóg, krzesło do wyciskania, prasa nożna, motyl, orbitrek, steper, surfer, biegacz, wioślarz czy narciarz. W siłowni znalazły się także prostownik pleców i wyciąg oraz ławki  i kosze na śmieci.

Realizacja inwestycji to koszt ponad 99 tys. złotych. Gmina Rudna otrzymała darowiznę z Fundacji KGHM Polska Miedź w Lubinie w kwocie 100 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu urządzeń do siłowni zewnętrznej w Chobieni i Toszowicach.

Wiosną ruszą kolejne prace przy zagospodarowaniu terenu rekreacyjno-sportowego w Toszowicach. Wokół boiska powstanie tor asfaltowy przeznaczony do jazdy na rolkach i na rowerach. Murawa boiska zostanie wyrównana i pojawią się na niej nowe bramki piłkarskie. Plac obok siłowni będzie utwardzony i oświetlony, zostaną zamontowane piłkochwyty oraz postawiona wiata do gry w szachy. Cały teren zostanie oświetlony i ogrodzony.