Profesjonalne miejsce do wyczynów na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX jest już Wasze. W sobotę oficjalnie otwarto skatepark w Rudnej. Jego powierzchnia wynosi prawie 500 metrów kwadratowych.

To było wyjątkowe wydarzenie, które na pewno na długo zapisze się w pamięci uczestników. Takich gości jak Grochu, Guwer, czy zespół Sachiel nie spotka się przecież na co dzień.

– Fantastyczni ludzie. Cieszę, się, że mogłem ich zobaczyć w realu. Guwer to mój idol. Nie zawiodłem się, ale utwierdziłem w przekonaniu, że jest spoko gościem – mówi Igor z Rudnej.

Guwer, youtuber, który znany jest z ekstremalnej jazdy na BMX oraz wójt Adrian Wołkowski przecięli wstęgę, oficjalnie otwierając rudnowski skatepark.

–  Chcemy jako gmina wyróżniać pod względem rozwoju infrastruktury sportowej i ten cel będzie konsekwentnie realizować. Skatepark Rudna to projekt przygotowany i zrealizowany wzorcowo, z uwzględnieniem potrzeb osób zainteresowanych jego budową. Mam nadzieję, że będą to wyjątkowo aktywne wakacje. Szalejcie w nim z pasją, energią i radością – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Podczas otwarcia skateparku można było skorzystać z trenażerów, energorowerów, a nawet fruitbika czyli roweru z wyciskarką do soków. Nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych, przygotowanych przez CKGR.

Powierzchnia użytkowa skateparku wynosi 495 metrów kwadratowych. Znajdują się w nim urządzenia, z których będą mogli korzystać amatorzy deskorolek, rolek i rowerów BMX. Są to między innymi bank ramp, platforma z grindboxem, funbox z longrailem, wulkan, bank wall i fanbox z poręczą.

Zakres inwestycji objął przygotowanie terenu, wykonanie przyłącza energetycznego do wykonania oświetlenia, wykonanie płyty żelbetonowej skateparku, budowę utwardzonych dojść, montaż lamp parkowych, ławek, stojaków na rowery i wykonanie monitoringu.

Koszt budowy skateparku wyniósł 906 tys. 796 zł. Inwestycja zrealizowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.