Dzieci z przedszkola w Rudnej z grup najstarszych- 5-6-latków brały udział w spotkaniu z weterynarzem. Celem było zapoznanie z pracą weterynarza, zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt, utrwalenie zasad bezpieczeństwa w momencie spotkania z agresywnym psem.

Krzysztof Adamski, lekarz weterynarii przyniósł ze sobą wiele narzędzi i środków leczniczych, których zastosowanie zademonstrował. Opowiedział o niebezpiecznych sytuacjach codziennej pracy i sposobach zabezpieczania się przed nimi. Przypomniał o konieczności szczepienia zwierząt i przestrzeganiu zasad higieny po kontakcie z nimi.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu. Odgadywały zastosowanie określonych narzędzi pracy lekarza weterynarii,  zadawały pytania i szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób, które je dotykają. Opowiadały o zwierzętach, które mają w domu. Przećwiczyły także przybranie pozycji obronnej „żółw”.

Na koniec przedszkolaki wręczyły weterynarzowi podziękowania za udział w spotkaniu. Bardzo podobały im się gadżety, które przygotował dla nich gość.