Gmina Rudna  przekazała sprzęt dla Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. Trafi on do karetki obsługującej naszą gminę. To kolejne wsparcie tej jednostki przez nasz samorząd.

Dla pogotowia zakupiono tablet GETAC – F110 wraz z oprzyrządowaniem oraz 4 zestawy szyn Kramera w torbie transportowej. Tablet pozwala na przyjmowanie wyjazdów od dyspozytora i jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego zespołu ratownictwa.

Szyny typu Kramera przeznaczone są do unieruchamiania złamań lub zwichnięć kończyn. Każdy zestaw składa się z 14 szyn o różnej długości. Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi 19 752,32 złotych.

– Przekazany dzisiaj sprzęt, trafi do karetki, która stacjonuje w lubińskiej stacji ratownictwa medycznego i obsługuje mieszkańców Gminy Rudna. Będzie służyć ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców gminy – mówi Joanna Bronowicka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

– Sprzęty otrzymują od nas strażacy, pogotowie ratunkowe czy policja. Sukcesywnie doposażamy służby, które dbają o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podkreśla Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Gmina Rudna zakupiła dla legnickiego pogotowia tablet do łączności z dyspozytornią medyczną oraz krzesło transportowe dla pacjentów.