Mieszkańcy Rynarcic będą mieli siłownię zewnętrzną z urządzeniami fitness. Umowa z wykonawcą inwestycji została już podpisana.

W Rynarcicach zostanie zamontowany sprzęt fitness, który mieszkańcy będą mogli wykorzystywać do aktywności na świeżym powietrzu. Na placu pojawią się m.in. podwójne urządzenia z ławkami, młynkiem, ruchomymi platformami, rowerkiem i tablicą do ćwiczeń pamięci. Zamontowane zastaną także sprzęty z funkcjami, tj. biegacz, pompki, orbitrek, wahadło, twister czy koła Thai-chi.

– Inwestycja obejmie ponadto utwardzenie placu pod urządzenia siłowe i położenie nawierzchni z kostki brukowej. Ekipy budowlane zamontują także ławki do wypoczynku oraz kosz na śmieci – informuje Tomasz Cepiński z Referatu Inwestycji Urzędu Gminy w Rudnej.

Realizacja inwestycji to koszt w wysokości 185 707 zł. Na sfinansowanie zakupu urządzeń do siłowni zewnętrznej w Rynarcicach Gmina Rudna otrzymała darowiznę z fundacji KGHM Polska Miedź w Lubinie w wysokości 85 000 zł w ramach projektu „Strefa Aktywny Senior”.

Nowa siłowania ma zostać oddana do użytku pod koniec stycznia 2022 roku.