Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny “Świat Pod Kyczerą” tradycyjnie zawita do Gminy Rudna! Niezwykła, XXV edycja kolorowego święta kultur rozpocznie się w Chobieni.

W tym roku festiwal „Świat pod Kyczerą” obchodzi swój jubileusz, ponieważ artyści z całego świata spotkają się po raz 25. Zobaczymy m.in. grupy folklorystyczne z Ukrainy, Meksyku, Serbii, Chile, Burundi, Turcji, Panamy, Nepalu, Kolumbii i oczywiście Polski.

Festiwal, organizowany przez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, rozpocznie się w Chobieni 1 lipca 2022 r. O 17:30 do miejscowości tradycyjnie zawita barwny korowód artystów. Dla uczestników zaplanowano także animacje uliczne na chobieńskim rynku. O 18:00 z kolei wystartuje koncert inaugurujący całe wydarzenie.

Cały festiwal potrwa 10 dni. Artyści odwiedzą kilkanaście miejscowości na Dolnym Śląsku i w Ziemi Lubuskiej. Poza Gminą Rudna, gospodarzami dużych koncertów galowych będzie jeszcze 9 innych miejscowości. Finał całego wydarzenia po raz pierwszy zaplanowano w Legnickim Polu (10 lipca).

Więcej informacji na profilu Facebook festiwalu – TUTAJ