Mieszkańcy Gminy Rudna mogą wziąć udział w dwóch wydarzeniach świątecznych, organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Rudna. Pierwsze z nich to konkurs na najpiękniejszą szopkę lub ozdobę bożonarodzeniową, a drugie – koncert kolęd online.

Bożonarodzeniowy konkurs „Święta, święta”

Aby wziąć udział w tym konkursie artystycznym, wystarczy przygotować własnoręcznie szopkę bożonarodzeniową lub dowolną ozdobę świąteczną. Podpisaną pracę (imię, nazwisko oraz wiek) należy dostarczyć do CKGR (Rudna, ul. Wesoła 13) do 17 grudnia 2021 r. Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach – w pierwszej oceniane będą szopki, a w drugiej dekoracje świąteczne. A wszystko to w czterech grupach wiekowych. Rozstrzygnięcie konkursu i opublikowanie wyników przewidywane jest na 20 grudnia 2021 roku.

Koncert kolęd ONLINE

Centrum Kultury Gminy Rudna zaprasza również do udziału w gminnym koncercie kolęd, który będzie przeprowadzany w formule online. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać w telefonie lub aparacie zaśpiewaną kolędę, pastorałkę lub świąteczną piosenkę (w wysokiej rozdzielczości). Następnie wystarczy przesłać plik przez stronę Wetransfer na adres e-mail ckgr@ckgr.pl. Na prezentacje mieszkańców czekamy do 15 grudnia 2021 r. W dniach 22-24 grudnia zostaną one udostępnione na profilu CKGR na Facebook’u. Najlepsi wokaliści otrzymają nagrody specjalne.

Więcej informacji o konkursie i koncercie można uzyskać pod numerem telefonu 76 746 42 49 lub mailowo ckgr@ckgr.pl.