Oddaliśmy po generalnym kompleksowym remoncie świetlicę w Naroczycach. To kolejna inwestycja służąca wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców Gminy Rudna.

Wnętrze świetlicy pachnie nowością. Dzięki białym ścianom, kinkietom i estetycznym zasłonom na oknach główna sala wygląda znakomicie. Metamorfozę przeszła również część kuchenna, sanitarna oraz scena, gdzie jest nie tylko nowa posadzka, ale także efektowne betonowe płyty zamontowane na ścianie w głębi sceny. Całości dopełnia nowa stolarka drzwiowa. To czego nie widać, to wymieniona instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna oraz wentylacja.

– W ramach remontu zakupiliśmy również dodatkowe nagłośnienie i oświetlenie sceniczne oraz nowe  stoły i krzesła. Jestem przekonana, że sprzęty te długo posłużą podczas wielu imprez – mówi Katarzyna Miklas, dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

Wartość inwestycji wyniosła 482 111,75 zł z czego Gmina Rudna wyłożyła 292 111,75 zł, a 190 000 zł dołożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przypomnijmy, że już wkrótce mieszkańcy Juszowic będą mogli wejść do nowej budowanej świetlicy. Następne są Ciechłowice, gdzie przygotowywany jest generalny remont świetlicy. Na ten rok jest zaplanowana przebudowa placu zabaw przy CKGR w Rudnej, odbiór nowego miejsca rekreacyjnego w Toszowicach oraz prace projektowe związane z wykorzystaniem miejsca po byłej strzelnicy w Gwizdanowie.

Więcej o inwestycjach Centrum Kultury Gminy Rudna w najnowszych Nowinach Gminnych.