14 października to święto nauczycieli i pracowników placówek oświaty. W obu gminnych szkołach były życzenia i nagrody. W Chobieni odbył się uroczysty apel z udziałem wszystkich uczniów, w Rudnej przygotowano kameralne spotkanie nauczycieli.

Uroczysty apel w szkole w Chobieni

– Bardzo dziękuję za codzienny trud wkładany w kształtowanie młodych ludzi, przekazywanie im wiedzy i pozytywnych wzorów. Zawsze podkreślam, że dobry nauczyciel wyjaśnia, bardzo dobry demonstruje, a wybitny inspiruje. Jestem przekonany, że sukcesy uczniów są zawsze największą nagrodą dla każdego nauczyciela. Dlatego z ogromną przyjemnością obserwuję rozwój naszych dzieci i szkoły w Chobieni. Gratuluję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna wręczając nauczycielom nagrody w dniu ich święta.

– Mamy w naszej szkole nauczycieli od serca, z prawdziwego powołania. Za tę pasję nauczania bardzo dziękuję moim współpracownikom. Nasza szkoła jest wyjątkowa, uczniowie osiągają sukcesy, realizujemy wiele projektów, mamy świetnie wyposażone pracownie. Za te możliwości rozwoju dziękujemy władzom naszej gminy, które bardzo dbają o stworzenie jak najlepszej bazy do efektywnego nauczania – podkreśliła Kamila Mazurek, dyrektor szkoły podstawowej w Chobieni.

Rozwijanie ukrytych talentów

Edukacja to również wspieranie talentów uczniów. Dlatego nagrodę specjalną otrzymała klasa VI a, za najciekawszą relację filmową z zielonej szkoły w Jastrzębiej Górze. Prezentacja zdobyła największe uznanie szkolnej publiczności otrzymując 203 lajki na fanpage SP Chobienia.

Uroczystą akademię wzbogaciły krótki spektakl prezentujący na wesoło trudy szkolnego życia, taniec z szarfą w wykonaniu grupy młodych gimnastyczek oraz niezwykła muzyczna oprawa przygotowana przez grupę wokalną.

– Litera uczy, a przykład pociąga, tak mawiali starożytni Rzymianie. Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również wykuwanie charakterów, poprzez wzajemne relacje i dobre przykłady do naśladowania – powiedział na koniec ks. Leszek Kowalski, proboszcz parafii w Chobieni i katecheta w chobieńskiej szkole.

Spotkanie nauczycieli ze szkoły w Rudnej 

W szkole podstawowej w Rudnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcja placówki przygotowała kameralne spotkanie z nauczycielami. Wyróżniający się pedagodzy otrzymali nagrody i podziękowania za codzienną pracę z uczniami.

– Szkoła powinna być kuźnią talentów naukowych, ale i życiowych. Często uczniowie dopiero po wielu latach doceniają tych najbardziej wymagających nauczycieli. Dziękując za zaangażowanie życzę, aby Państwa wychowankowie zachowali w pamięci czas spędzony w szkolnych ławkach – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna wręczając nagrody nauczycielom placówki w Rudnej.

W obu gminnych szkołach uczy się łącznie 681 uczniów.