Na ten dzień z niecierpliwością czekali wszyscy mieszkańcy. W piątek, 1 września wójt gminy Adrian Wołkowski oficjalnie otworzył boisko wielofunkcyjne w Toszowicach. Organizatorzy tego wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i cenne nagrody za udział w konkurencjach sportowych. Na nowej murawie zawodnicy 6. drużyn walczyli o Puchar Wójta Gminy Rudna.

Oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w Toszowicach cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Przyszli, aby na nowym obiekcie spędzić czas z rodziną i sąsiadami. Nikt się nie nudził. Dorośli kibicowali piłkarzom walczącym o Puchar Wójta Gminy Rudna. Natomiast dzieci uczestniczyły w konkursach i zawodach sportowych zorganizowanych przez animatorki CKGR. Rywalizując świetnie się przy tym bawiły. Każdy uczestnik otrzymał upominek. Cenne nagrody otrzymały dzieci, które wzięły udział w ściganiu się na rowerach. Za zajęcie I miejsca w kategorii wiekowej do 10 lat i powyżej 10 lat nagrodą był rower. Dzieciom wiele uciechy sprawiła również strefa kreatywna, w której animatorki robiły tatuaże. Fani rolek pod okiem Natalii Czerwonki, z Akademii Ruchu chętnie testowali tor okalający boisko, Pani Natalia przygotowała dla dzieci warsztaty rolkowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Specjalnie przygotowana strefa gastronomiczna zachęcała pyszną grochówką, ciepłym bigosem, karkówką i kiełbasą z rożna. Dużą atrakcją nie tylko dla dzieci były soki ze świeżych owoców.
Na nowej murawie 6. drużyn walczyło o Puchar Wójta Gminy Rudna. Zwycięzcą turnieju została drużyna Skarpa Orsk, która poza pucharem otrzymała także voucher.
II miejsce zajęła drużyna Skarpa Orsk II.
III miejsca przypadło dla Odry Chobienia.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Roskosz.
Mikołaj Szkurat został królem strzelców, a najlepszym bramkarzem Damian Pachurka.

W Toszowicach powstało idealne miejsce do uprawiania sportu dla osób w różnym wieku. Jest boisko sportowe do gry w piłkę, tor do jazdy na rowerach, rolkach i hulajnogach. Można także w plenerze ćwiczyć na siłowni. Poza infrastrukturą sportową powstała także infrastrukturą rekreacyjna – wiata, gdzie mieszkańcy będą mogli się spotykać.

Teren przy boisku jak samo boisko przeszły dużą metamorfozę. Murawa boiska została wyrównana, a cały teren doświetlony. Na boisku zamontowano nowe bramki piłkarskie oraz piłkochwyty. Wokół boiska powstał asfaltowy tor przeznaczony do jazdy na rolkach i na rowerach. Przy obecnej siłowni plac został utwardzony, a obok stanęła wiata. Cały teren zyskał oświetlenie, ogrodzenie oraz elementy małej architektury. Koszt realizacji zadania to 1.326.801,00 zł. Inwestycja w Toszowicach jest kolejnym ważnym krokiem w rozwój gminnej infrastruktury sportowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj byli z nami, a zwycięzcą gratulujemy!