W miniony weekend odbył się Turniej Dzikich Drużyn w ramach memoriału Stefana Zakały. Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu był festyn osiedlowy, który przyciągnął całe rodziny. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Sobotnie popołudnie mieszkańcy Osiedla Leśna spędzili na kompleksie sportowym orlik w Rudnej. Przyszły całe rodziny, aby spędzić czas na wspólnej zabawie z sąsiadami. Dzieci chętnie bawiły się na dmuchanych zamkach, zajadały watą i popcornem. W strefie kreatywnej czekały na nich tatuaże i kolorowe warkoczyki.

Mieszkańcy wspólnie kibicowali sportowcom, którzy rozgrywali mecze w ramach Turnieju Dzikich Drużyn. Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali strefę gastronomiczną ze smacznym domowym jedzeniem, które zaspokoiło najbardziej wymagające podniebienia. Były domowe ciasta, chleb ze smalcem i ogórkiem, a także pyszne sałatki. 

– Przygotowana została domowa grochówka. To na naszym festynie stałe menu – mówi przewodnicząca Zarządu Osiedla Leśna w Rudnej. – W organizowanie festynu zaangażowała się Rada Sołecka i mieszkańcy osiedla. Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej osób włącza się w organizację imprez osiedlowych – dodaje przewodnicząca.

W Turnieju Dzikich Drużyn wzięło udział 8 zespołów: FC Ulani, Skarpianie, Przyjaciele, Wyjadacze, Sparta Rudna, Oldboye, Leśna i Sparta.  I miejsce zajął zespół PRZYJACIELE, drugie WYJADACZE GAWRONKI, a trzecie miejsce SPARTA RUDNA. Najlepszym bramkarzem obwołano Kamila Pawłowskiego. Najlepszym strzelcem został Artur Czuba, a najlepszym zawodnikiem Mariusz Szkuta.