Przez ponad 5 godzin trwała zacięta rywalizacja drużyn podczas Turnieju Piłki Siatkowej w Gwizdanowie. Najlepszym okazał się zespół z Gwizdanowa.

W zawodach wystartowało sześć zespołów: z Chełmu, Gwizdanowa, Gawron, Juszowic, żeńska drużyna Go Girls oraz WRBG z przewagą zawodników z Rudnej. Część uczestników regularnie gra w siatkówkę, inni wyłącznie okazjonalnie. – Spotykamy się co tydzień. Ja gram już prawie 20 lat – podkreśla Roman Tkaczyk z Chełma. – Można siedzieć przed komputerem, albo pójść pograć. My wolimy to drugie. Mamy u nas całe rodziny – dodaje. Z kolei zawodnicy z Gawron przyznają, że siatkówkę traktują jako możliwość spotkania się od czasu do czasu. Regularności brakuje z powodu obowiązków zawodowych, ale w zawodach starają się brać udział.

Organizatorem rywalizacji było sołectwo Gwizdanów we współpracy z Centrum Kultury Gminy Rudna. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gwizdanowa, drugie z Chełmu i trzecie WRBG. Poza podium znalazł się zespół Go Girls, a na piątym miejscu na równi Gawrony i Juszowice. Wszystkie drużyny  otrzymały piłki do gry, dyplomy i vouchery, a zwycięzcy pamiątkowe puchary.

Gratulujemy zawodnikom, a organizatorom dziękujemy za sportową niedzielę.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć na FACEBOOK