Moja – Twoja – Nasza Biblioteka, pod takim hasłem w tym roku świętowano Tydzień Bibliotek. W dniach 8-13 maja Biblioteka Publiczna w Chobieni we współpracy z Biblioteką Publiczną w Orsku przygotowała wiele atrakcji dla czytelników w każdej grupie wiekowej.

Poniedziałek był dniem poświęconym literackiej patronce tego roku, Wisławie Szymborskiej. Ogłoszono konkurs na wykonanie kolażu ilustrującego wybrany wiersz poetki, a czytelnicy chętnie wsłuchiwali się w muzyczne interpretacje twórczości, które rozbrzmiewały na korytarzu przed biblioteką. „Wędrująca wystawa” dostępna stacjonarnie oraz wirtualnie była najchętniej oglądaną wystawą podczas całego tygodnia.

Kolejne dni owocowały w odkrywanie swojej kreatywności i twórczości. Tworzenie poezji z wycinków gazet, robienie zakładek oraz pokazy miniserialu dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Spotkania z czytelnikami były świetną okazją do przekazania wszystkim, że biblioteka nie jest tylko miejscem wypożyczania książek, ale także małym azylem, w którym można porozmawiać na wiele ważnych tematów, zagrać w planszówkę, usiąść w kąciku prasowym przy dobrej kawie czy powspominać dawne czasy przy wystawie pocztówek. Podczas sobotniego zakończenia akcji postawiono na otwartą formę działania biblioteki oraz rozpowszechniano ideę bookcrossingu oraz plantcrossingu.

Do biblioteki zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni, grupa „Sówek” z Gminnego Przedszkola w Chobieni oraz słuchacze Uniwersytetu Senioralnego Trzeciego Wieku. Uczyliśmy się o różnicach między bajką a baśnią na podstawie twórczości Aleksandra Fredry, o tym jak mole książkowe pomagają ludziom oraz jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci. Dzięki tej akcji wielu czytelników powróciło do biblioteki oraz postawiło na odnowienie tej relacji! Wzrosło zainteresowanie czytelnictwem, a także liczba wypożyczeń i odwiedzin w czytelni w odniesieniu do poprzednich tygodni.

Biblioteka zaprasza do śledzenia swoich social mediów, na których codziennie można poczytać ciekawostki ze świata literatury, znaleźć informacje o nowościach czytelniczych oraz konkursach.