Dziś uczniowie klas II – VIII ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni wyjechali na dwutygodniową zieloną szkołę do Darłówka.

Natalia, Roksana, Lena, Jagoda, Wiktoria, Nikola i Asia to uczennice 7 klasy. Z wyjazdu na zieloną szkołę są zadowolone. Przez dwa tygodnie poza odpoczynkiem, rekreacją, zwiedzaniem będą się także uczyć. Wzięły ze sobą książki, zeszyty, a także swoje ulubione maskotki. – W ośrodku pokoje są 3 i 4 osobowe. Mamy już ustalone z kim będziemy dzielić pokój podczas pobytu – mówią dziewczyny.

Dzieci przebywać będą w Ośrodku Wypoczynkowym Diuna w Darłówku. Oprócz nauki czeka na nie wiele atrakcji m. in. wycieczka do Kołobrzegu i Darłowa gdzie zwiedzać będą starówkę, port, promenadę, latarnię morską, Kościół Mariacki, Zamek Książąt Pomorskich, wezmą też udział w Imprezie Pirackiej. Codzienny plan dnia wypełniać będą różne animacje, gry, zabawy, rywalizacje sportowe, dyskoteki oraz to na co dzieci czekają z niecierpliwością – chrzest morski.

Dziś wraz z rodzicami, wyjeżdżających uczniów żegnał Wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski, który życzył dzieciom bezpiecznej podróży, udanego wypoczynku, pięknej pogody i niezapomnianych wrażeń z wyjazdu z przyjaciółmi ze szkolnej ławki.

Bezpłatne zielone szkoły to tradycja Gminy Rudna. Rudna jako jedna z nielicznych gmin w Polsce finansuje w całości wyjazdy na dwutygodniową zieloną szkołę, a także jako jedna z nielicznych organizuje takie wyjazdy corocznie dla uczniów obydwu szkół. Dzieci uczące się w szkole podstawowej co roku mogą skorzystać z wyjazdu, a rodzice nie muszą martwić się o koszty. Już 25 września rozpocznie się drugi turnus i nad morze wyjadą uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej.

Organizatorem tegorocznych zielonych szkół jest Biuro Turystyczne Lubatur, a koszt zadania to 1.219.000,00 zł.