Było dużo zwiedzania, zabawy i sportowych aktywności. W międzyczasie udało się przemycić trochę nauki. Uczniowie klas II – VIII kończą w niedzielę zieloną szkołę.

Dwutygodniowy pobyt w Jastrzębiej Górze obfitował w wycieczki do Trójmiasta i na Hel. Dzieci i młodzież miały okazję zwiedzać Gdynię, Gdańsk i Sopot oraz oddać hołd patronowi swojej szkoły pod Pomnikiem Bohaterów Westerplatte. Podziwiały Juratę, Jastarnię, Chałupy i oczywiście Hel ze słynnym fokarium. Nie zabrakło również lokalnych wycieczek oraz spacerów po plaży.

– Mam wrażenie, że wydłużyliśmy dobę o kilka godzin, gdy myślę o tym wszystkim, co udało się nam zrealizować na zielonej szkole – żartuje Kamila Mazurek, dyrektor szkoły podstawowej w Chobieni. – Mamy świetną młodzież, zaangażowaną, kipiącą energią, z super pomysłami. Świeżo wybrany samorząd uczniowski od razu zaproponował sportową rywalizację i zawody na piasku. Świetnie bawiliśmy się podczas wieczornych ognisk i codziennych zajęć rozwijających uzdolnienia naszych uczniów. To była naprawdę bardzo udana zielona szkoła. Dzięki profesjonalnej kadrze spędziliśmy czas ciekawie i bezpiecznie – podsumowuje Kamila Mazurek.

Przez cały pobytu były spacery o wschodzie i zachodzie słońca oraz konkursy realizowane na plaży z nauczycielami. Obchodzono również Europejski Dzień Sportu Szkolnego oraz Dzień Chłopca.

Wcześniej nad morzem byli uczniowie ze szkoły w Rudnej. Koszt tegorocznych zielonych szkół dla uczniów z naszej gminy wyniósł 939 885,00 zł.