Uczniowie klas II – VIII szkoły podstawowej w Rudnej pojechali do Pogorzelicy i Jastrzębiej Góry. Dzieci i młodzież rozpoczynają dwutygodniową zieloną szkołę.

– Syn chodzi do 6 – tej klasy, czasami jest bałaganiarzem, ale przed wyjazdem trochę posprzątał. Teraz trzeba będzie chyba przeprowadzić  jakieś gruntowne porządki – śmieją się rodzice Fabiana z Rudnej, którzy razem z innymi opiekunami żegnają swoje dziecko. – Najważniejsza jest pogoda czyli bez deszczu – mówi Alicja Straszewska, nauczycielka ze szkoły w Rudnej, opiekunka w jednym z autokarów. Jej syn Olek kipi energią mówiąc o zaletach wyjazdu nad morze. – Mama jedzie z nami czyli będę miał na miejscu bankomat. Będę kupował lody i gofry – informuje zadowolony Olek.

Dzieci pojechały do ośrodków wypoczynkowych DIUNA położonych w sosnowych lasach tuż nad brzegiem morza. Uczniowie będą mieli do dyspozycji tereny rekreacyjne, boiska do gier zespołowych, place zabaw oraz sale do zajęć dydaktycznych i audiowizualnych. Nie zabraknie wycieczek, gier czy zajęć integracyjnych.

– Mamy bliźniaki w piątej klasie – Hanię i Bartosza. Od początku, kiedy tylko mogą jeździć na zielone szkoły, bardzo cieszą się na te wyjazdy. Są bardzo zadowolone. Żyją czekaniem – mówią Joanna i Maciej z Wądroża. Na swoją pierwszą zieloną szkołę wyjeżdża Waria, która razem z mamą przyjechała z ukraińskiego Mikołajowa do naszej gminy. Od ponad pół roku jest uczennicą szkoły w Rudnej. – Nad morzem będę się bawić z moimi koleżankami Alicją i Olą – odpowiada pytana o plany wypoczynku nad morzem.

Bezpłatne zielone szkoły to tradycja Gminy Rudna. Ważny jest wszechstronny rozwój dzieci, dlatego w naszej gminie stawiamy na naukę, ale także rekreację i sport. – Naszym najmłodszym mieszkańcom życzę przede wszystkim wypoczynku, dobrej zabawy i słonecznej pogody. Aby fajnie spędzili czas z przyjaciółmi, lepiej poznali polskie Wybrzeże i pełni energii wrócili do nas za dwa tygodnie – powiedział Adrian Wołkowski Wójt Gminy Rudna, który razem z rodzicami pożegnał wyjeżdżających uczniów.

Koszt tegorocznych zielonych szkół wynosi 939 885,00 zł. Za dwa tygodnie na zieloną szkołę wyjadą uczniowie szkoły w Chobieni.