343 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej wyjechało 27 września na wypoczynek do Darłówka. To już drugi turnus organizowany w ramach tegorocznych zielonych szkół.

Uczniowie ze szkoły w Rudnej będą wypoczywać w OW Diuna w Darłówku, który położony jest w otoczeniu sosnowych lasów, przy głównym trakcie spacerowym miejscowości. Dysponuje bogatym zapleczem rekreacyjnym dla grup zorganizowanych, tj. salami do zajęć dydaktycznych, kompleksem boisk sportowych, placem zabaw czy miejscem do wspólnego biesiadowania przy ognisku.

– Podopieczni zielonej szkoły pozostaną nad Morzem Bałtyckim do 10 października. W tym czasie będą integrować się, zwiedzać region, a także brać udział w licznych zajęciach edukacyjnych, warsztatowych czy sportowych – informuje Agnieszka Kozak-Skorynów, kierownik Referatu Oświaty, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki.

Przypominamy, że z zielonej szkoły wrócił już pierwszy turnus uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chobieni. Wypoczynek dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Rudna finansowany jest w całości z gminnego budżetu. Rodzice i opiekunowie uczniów nie ponoszą żadnych kosztów związanych z ich pobytem nad morzem.