Wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski podpisał dziś umowę z firmą 4SKATE z Jeleniej Góry na budowę skateparku w Rudnej. Inwestycja ma być gotowa na początku tegorocznych wakacji.

– Cieszymy się, że kolejną naszą inwestycję zrealizujemy tutaj w Rudnej – mówi Szymon Ziń pełnomocnik firmy 4SKATE Sp. o.o. – Jak tylko pogoda pozwoli, rozpoczniemy przygotowanie terenu pod tę inwestycję, a potem przystąpimy do montażu urządzeń, z których będą mogli korzystać użytkownicy deskorolek, rolek i rowerów BMX – dodaje.

Cały obiekt skateparku zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring, dojścia oraz elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze na śmieci.

– Do końca czerwca w Rudnej powstanie miejsce, w którym dzieci i młodzież będą mogli aktywnie spędzać czas. Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje naszych planów i będziemy mogli oficjalnie wraz z mieszkańcami gminy Rudna świętować otwarcie – mówi wójt Adrian Wołkowski.

Koszt budowy skateparku 1 092 240 000 zł brutto, z czego 906 796 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Termin realizacji zadania to 30 czerwca 2021 r.