Stowarzyszenie Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego „Rudna” zaprasza na VII Gminne Święto Miodu w Chobieni. Wydarzenie już 10 września!

Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 w chobieńskiej świetlicy i będzie trwała równolegle na rynku w Chobieni. Kolejna edycja Gminnego Święta Miodu będzie świetną okazją do spotkań pszczelarskich, połączonych z konferencją szkoleniową prowadzoną przez dr Ewę Waś oraz dra Dariusza Trepera.

Od 12:30 na chobieńskim rynku rozpocznie się festyn pszczelarski, gdzie dostępne będą stoiska z produktami pszczelimi, wyrobami rękodzielniczymi i miodowymi przysmakami. Dla mieszkańców przewidziano m.in. degustacje miodów, prezentacje narzędzi pracy pszczelarzy czy atrakcje dla dzieci z animatorami, w tym gry i konkursy z nagrodami o tematyce związanej z ekologią i ochroną zwierząt.

VII Gminne Święto Miodu w Chobieni realizowane jest w ramach zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, które jest współfinansowane przez Gminę Rudna.

Serdecznie zapraszamy!