Na stole w świetlicy wiejskiej kilkadziesiąt potraw, które niezależnie od upodobań kulinarnych smakowały wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej imprezy.

W Olszanach spotkali się miłośnicy potraw z ziemniaka. Na coroczne święto mieszkańcy Olszan zaprosili także przyjaciół z sąsiednich sołectw. Owocem tej współpracy było kilkadziesiąt smacznych, niepowtarzalnych potraw: przepyszny chleb, smaczne pierogi i placki ziemniaczane, wyjątkowe ciasta i pączki, kolorowe sałatki, pizza, ziemniaki zapiekane i faszerowane z oryginalnymi kompozycjami sosów. Te smaczne i pożywne przystawki smakowały wszystkim uczestnikom święta.

Organizatorzy Święta Ziemniaka dla wszystkich, którzy przyrządzili potrawy z tego powszechnego warzywa wręczyli upominki – przedmioty przydatne w kuchni. W drodze głosowania nagrodę główną otrzymała p. Aldona Ślęk sołtys z Górzyna, a nagrodę publiczności p. Marysia Podboraczyńska z Ciechłowic.

Dzieci najchętniej spędzały czas w strefie kreatywnej. Animatorki z CKGR organizowały zawody, robiły tatuaże i kolorowe warkoczyki. Mieszkańcy gminy Rudna od wielu już lat celebrują Święto Ziemniaka. Ta wspaniała inicjatywa integruje lokalną społeczność, popularyzuje kuchnię tradycyjną i nowoczesną opartą na ziemniakach.