W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni trwają prace remontowe. We wrześniu w placówce zostaną otwarte nowe pracownie do prowadzenia lekcji programowania, robotyki oraz zajęć technicznych dla uczniów.

W ramach programu „Laboratoria przyszłości”, do szkoły w Chobieni zakupiono m.in. drukarki 3D z całym osprzętem i laptopy. Będą one wykorzystywane do zajęć z programowania i robotyki. Placówka zakupiła również profesjonalne urządzenia do zajęć koła reporterskiego m.in., aparat fotograficzny, statyw, mikrofon kierunkowy, mikroporty i zestaw oświetleniowy.

– W naszych szkołach stawiamy przede wszystkim na naukę poprzez nowe technologie. To przyszłość młodych ludzi i chcemy im pomóc w rozwijaniu ich talentów. Łączymy nowoczesność i tradycyjne umiejętności, dlatego rozwijamy zaplecze techniczne wraz z nowymi pracowniami. Od września uczniowie będą mogli w pełni korzystać z zakupionych sprzętów w ramach programu Laboratoria przyszłości  – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

W szkole w Chobieni trwają obecnie prace remontowe. W placówce powstanie m.in. pracownia techniczno-stolarska. Pomieszczenie to wzbogaci się o meble i narzędzia warsztatowe, m.in. wiertarki, imadła, wkrętarki czy wyrzynarki. Będą tam prowadzone zajęcia, które rozwiną umiejętności techniczne. Dodatkowo w szkole pojawi się specjalna kuchnia dla uczniów, gdzie prowadzona będzie nauka gotowanie i pieczenia. Do tej pracowni zakupiono już meble kuchenne, stoły robocze i sprzęt ADG, tj. kuchenka elektryczna z piekarnikiem, lodówka, blender, mikser czy robot wielofunkcyjny. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z programu „Laboratoria Przyszłości” w kwocie 92 962,80 zł.

Wartość inwestycji dotyczącej prac remontowych związanych z przygotowaniem pracowni do prowadzenia zajęć technicznych w placówce w Chobieni wynosi 110 tysięcy złotych.