Którędy do dźwięku? Właśnie pod taką nazwą startują nowe warsztaty w Rudnej i Chobieni. Tematem przewodnim jest oczywiście dźwięk.

Kolejna propozycja Centrum Kultury Gminy Rudna na wakacje to warsztaty tworzenia muzyki za pomocą ruchu i gestów. Uczestnicy warsztatów nie będą śpiewać ani grać na instrumentach. Podczas spotkań w Rudnej i Chobieni, wraz z kompozytorem będą szukać dźwięków poruszając się pomiędzy obiektami rozstawionymi na podłodze. Poprzez ruch wyzwolą nowe zdarzenia dźwiękowe, które doprowadzą do stworzenia prawdziwego utworu.

– Twórcy warsztatów „Którędy do dźwięku?” wykorzystują nowe technologie do zabawy w interaktywne tworzenie muzyki. W tym projekcie nie każdy musi znać nuty czy być muzykiem, aby uwrażliwić się na dźwięki. Wystarczy tylko duża doza kreatywności i uważne słuchanie. Zapraszamy dzieci z rodzicami do wspólnej muzycznej zabawy – mówi Katarzyna Sobótka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

Warsztaty poprowadzi Jarek Kordaczuk, dyrygent i kompozytor. Na muzyczne spotkania zapraszamy 28 lipca do Centrum Kultury Gminy Rudna, przy ul. Ścinawskiej 21 (godz. 12:00) oraz 29 lipca do świetlicy w Chobieni (godz. 9:00).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.