Mieszkańcy Juszowic, Toszowic i Ciechłowic świętowali sołeckie spotkania. Program części zaplanowanych imprez zmieniono ze względu na pogodę.

W Ciechłowicach mieszkańcy zdecydowali o przeniesieniu dziecięcej zabawy do świetlicy. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła jednak najmłodszym w spędzeniu wesołego popołudnia razem z rówieśnikami. – Dzieci mają trochę atrakcji, nie siedzą w domu przed komputerem czy tabletem. Taki ruch jest na wagę złota – przyznał Piotr Chomiak, którego syn szalał w kolorowym tunelu. Strefę kreatywną oraz ulubione przez dzieci watę cukrową i popcorn przygotowało Centrum Kultury Gminy Rudna.

Sołeckie spotkanie w Juszowicach od początku planowano w plenerze, przy ognisku i muzyce. – Trzeba trochę się zintegrować, Juszowice się rozbudowują. Wieczór chłodny, ale taniec dodaje energii – żartował sołtys Ireneusz Dańczak.

Jeszcze innych charakter miało spotkanie ze zdecydowaną przewagą pań w Toszowicach. W zabawie pod hasłem „Toszowicki sabat czarownic A.D. 2022″ wzięły udział mieszkanki, które z przymrużeniem oka wspólnie spędziły czas.

Za tydzień w sobotę 24 września zapraszamy:

  • II Bieg Sąsiedzi Żelaznego Mostu – start godzina 10.00 stadion w Rudnej
  • Łemkowskie śpiewanie – start godzina 15.00 sołectwo Wysokie