Rada Gminy na wniosek wójta zdecydowała o przekazaniu Powiatowi Lubińskiemu pomocy finansowej na realizację transportu zbiorowego. Dzięki temu od 3 stycznia zostaną uruchomione 3 linie autobusowe łączące wszystkie miejscowości naszej gminy z Lubinem.

Przeciwni powstaniu tych połączeń i przekazaniu pomocy finansowej dla Powiatu Lubińskiego byli radni Robert Roskosz oraz Henryk Sygnatowicz. Obaj radni zagłosowali podczas sesji na NIE.

Pozostali radni przychylili się do wniosków mieszkańców o zwiększeniu liczby połączeń komunikacyjnych z Lubinem i zdecydowali o przekazaniu pomocy finansowej dla powiatu w wysokości 2,2 mln złotych.

Rudna komunikacja

– Zadaniem gminy jest realizacja zbiorowych potrzeb mieszkańców. Podczas zebrań sołeckich oraz bezpośrednich rozmów wielokrotnie słyszałem prośby o możliwość bezpośredniego dojazdu do szkół i do pracy do Lubina. Podjęliśmy rozmowy z powiatem w sprawie utworzenia publicznego transportu zbiorowego. Dzięki podjętej uchwale, mamy nową siatkę połączeń i regularne kursy komunikacji – podkreśla Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Od nowego roku przez naszą gminę będą jeździć autobusy do Lubina na trzech liniach.

Rozkład jazdy 113 ORSK – LUBIN

Rozkład jazdy 113 LUBIN – ORSK

Rozkład jazdy 123 CHOBIENIA – LUBIN

Rozkład jazdy 123 LUBIN – CHOBIENIA

Rozkład jazdy 133 CHOBIENIA – LUBIN

Rozkład jazdy 133 LUBIN – CHOBIENIA

Równocześnie od nowego roku przestają jeździć autobusy linii 30, 31, 32, 33 i 34.