Dwa prezenty, jeden od wójta gminy Rudna, drugi od właścicieli Zakładu Handlu i Transportu RAZBI z Górzyna. Pięć tysięcy złotych przekazanych od wójta członkowie zespołu przeznaczą na zakup nowych bluzek. Natomiast za voucher od Haliny i Zbigniewa Proski pojadą na krajowa wycieczkę.

Zespół Folklorystyczny Sasanka wieczór walentynkowy spędził z przyjaciółmi. Na Walentynki zorganizowane w świetlicy wiejskiej w Wądrożu zaproszono Adriana Wołkowskiego wójta gminy Rudna, Piotra Czekajło Sekretarza Urzędu Gminy, Marzenę Rzeszowską dyrektor Wydziału Administracyjnego, Katarzynę Miklas dyrektor CKGR oraz Zespół Folklorystyczny Osieczanki. Były podziękowania, gratulacja i prezenty, o których członkowie zespołu nawet nie marzyli.

– Dziękuję Wam za to co robicie, za chwile z kulturą ludową, za krzewienie tradycji ludowych, za promocje naszej gminy. Swoim śpiewem i muzyką uświetniacie imprezy organizowane w gminie. Wiem, że potrzebujecie nowych bluzek – powiedział Adrian Wołkowski Wójt Gminy Rudna. – Przekazuję bon podarunkowy na kwotę 5 tysięcy złotych , wykorzystajcie pieniądze na zakup nowych bluzek – dodaje wójt.

Nikt się tego nie spodziewał. Tak wyjątkowy prezent ucieszył i zadziwił zebranych. Kierownik Zespołu Maria Kucy nie kryła radości z takiego prezentu .

– Bardzo dziękujemy. Tego się nie spodziewaliśmy, nawet nie marzyliśmy o tak wielkim wsparciu finansowym. Bardzo się cieszymy – mówi Maria Kucy.

To nie koniec niespodzianek. Kolejną przygotowali Halina i Zbigniew Proski właściciele Zakładu Handlu i Transportu RAZBI z Górzyna. To także wyjątkowy prezent, voucher podarunkowy na krajową wycieczkę. Wójt gminy podziękował darczyńcom za pomoc jaką do tej pory udzielają i wsparcie dla zespołu folklorystycznego.

– Voucher podarunkowy do wykorzystania w 2023 roku na krajową wycieczkę, w dowolnym terminie i w dowolne miejsce – mówił Wójt Gminy Rudna.

Członkowie Zespołu Folklorystycznego Sasanka ten wspaniały, wieczór Walentynkowy, pełen niespodzianek rozpoczęli mszą święta w kościele w Wądrożu.