Rywalizują ze sobą od kilku miesięcy. Każdy chce się wzbogacić. Gdy brakuje pieniędzy w banku po prostu dodrukowują. Młodzież w Chobieni gra w biznes.

Wakacje to nie tylko odpoczynek, to także zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy. Młodzież z Chobieni od dwóch miesięcy uczy się “biznesu”: kupuje, sprzedaje, buduje, zawiązuje spółki i wzbogaca się. W tym tygodniu w chobieńskiej Marinie spotkały się trzy spółki: Kamieniary Szczęściary, Semon i Najbogatsi – jedna ze spółek wyjechała na wakacje. Rozłożyli planszę, pieniądze i koperty, w których zapisują swoje transakcje i wszystkie niezbędne informacje.

– Biznes to świetna gra. Przez dwa wakacyjne miesiące spotykamy się i gramy. Przy okazji młodzież poznaje zasady funkcjonowania, tworzenia spółek i jej terminologię. Gdy zabraknie pieniędzy w banku drukujemy, robimy czeki, aby można było kontynuować grę – mówi Nela, instruktorka.

Po skończeniu gry wszystkie zakupy i transakcje są skrupulatnie zapisywane. Następnego dnia każdy pionek i budynek ustawiany jest we właściwym miejscu na planszy. Młodzi biznesmeni kontynuują grę. Każda ze spółek stara się osiągnąć jak najwięcej. Podejmuje działania, które mają doprowadzić do osiągnięcia wysokiego zysku a tym samym wygranej. W 2022 roku spółka Najbogatsi trzy razy z rzędu na swoim koncie zanotowała zysk w kwocie 700 tys. zł.

Każdej ze spółek-drużyn życzymy udanych transakcji, wysokich zysków, a przede wszystkim miłej zabawy!