Zadziwiają precyzją wykonania i wyjątkowym wyczuciem smaku. Wprowadzają w świąteczny nastrój i dają nadzieję na wiosenne, nowe otwarcie. Te prawdziwe dzieła sztuki, uwiecznione na fotografiach – to efekty kilkutygodniowej, mozolnej pracy instruktorów Centrum Kultury Gminy Rudna. 

Własnoręcznie wykonane wianki, kwiaty, ozdobne kartki, zajączki, ozdoby ceramiczne, naturalne stroiki z wykorzystaniem juty i wstążek, okraszone techniką szydełkową i haftem krzyżykowym – różnorodność, pomysłowość i oryginalność zapierają dech w piersiach.

Wszystko po to, by ozdobić gminne instytucje, szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia, a tym samym wprowadzić klimat świąt i wiosenną atmosferę.

– Brak możliwości organizowania koncertów, warsztatów i spotkań w świetlicach nie powstrzymał nas przed działaniem, nawet „na wynos”. Poza działalnością online próbujemy świąteczny klimat wprowadzać różnymi sposobami. W trudnej sytuacji związanej z pandemią, chcemy naszą twórczością wywołać uśmiech, ale też utrzymać kontakt mieszkańców ze sztuką, nie tylko w internecie – mówi Anna Badecka, dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

Efekty pracy instruktorów można podziwiać na facebookowym profilu CKGR(www.facebook.com/CentrumKulturyGminyRudna). Tam również można wylosować jedną z rękodzielniczych prac. Instruktorzy Centrum Kultury Gminy Rudna po raz kolejny udowodnili, że mimo braku zajęć z dziećmi, za którymi oczywiście wszyscy bardzo tęsknią, można mieć pełne ręce roboty… i to jakiej pięknej!