Ponad 170 koszyczków z produktami spożywczymi trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Rudna. Akcję zorganizowały i wspierały Centrum Kultury Gminy Rudna, sołtysi z radami sołeckim, a także urzędnicy.

– Robimy to z potrzeby serca – mówi wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski. – Nikogo nie muszę przekonywać, że taka inicjatywa jest godna każdego wsparcia. Paczki trafiają w różne miejsca. Być może kilka z nich spowodowało, że obdarowany poczuł, że nie jest sam.
Paczki wyruszyły w środę spod CKGR. Natomiast dzisiaj w Wielki Czwartek rozpoczął się czas oczekiwania który w kościele katolickim zapoczątkował Triduum Paschalne. Organizują je wszystkie parafie na terenie gminy Rudna. Tam, gdzie świątynie nie pomieszczą wszystkich wiernych odbywa się więcej niż jedna msza. Są też parafie, które korzystają z np. gminnych świetlic w celu organizacji Triduum Paschalnego. Gmina poprzez CKGR włącza się w te działania i swoje obiekty tradycyjnie użycza bezpłatnie. Tak jest również w Rudnej, gdzie jedna z parafii zamiast mszy w kościele, uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego organizuje w CKGR.