Trzecie miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy zdobył wieniec z Kliszowa. Gmina Rudna reprezentowała Powiat Lubiński na tegorocznych Dożynkach Wojewódzkich.

– Kiedy usłyszałam, że nasz wieniec został doceniony, to oniemiałam – mówi Magdalena Krzyżanowska-Bobryk, sołtys Kliszowa. – Wieniec uplotła pani Katarzyna Chomkowicz, która tworzy nasze wieńce od lat. Zawsze są tradycyjne, w kształcie korony, uplecione ze zbóż, wikliny i słomy. Pomagali jej nasi mieszkańcy, który zebrali materiały do budowy wieńca i przygotowali część elementów – dodaje.

W tym roku to Kliszów reprezentował Gminę Rudna podczas Dożynek Wojewódzkich. Warunkiem uczestnictwa było wystawienie tradycyjnego wieńca dożynkowego zbudowanego w kształcie korony.

– Co roku dziękujemy za plony, a nasi mieszkańcy tworzą wyjątkowe dożynkowe wieńce. To piękny polski obyczaj kultywowany od wieków. Jestem dumny, że doceniono naszą gminę na forum całego Województwa Dolnośląskiego – podkreśla Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Podczas dożynek wystawiono ponad 20 wieńców. Powiat Lubiński reprezentowała Gmina Rudna.