Wiosenne nasadzenia kwiatów na skwerach rozpoczęte. W rynku w Rudnej królują kolorowe bratki. Dodają uroku i przypominają o rozpoczynającej się wiośnie.

W gminie Rudna sezon wiosenny rozpoczęto nowymi nasadzeniami. Kolorowe bratki ożywiły i dodały uroku terenom zielonym przed budynkiem gminy. Po świętach także rondo zostanie ukwiecone. – Wysadziliśmy już około 600 bratków – mówi Halina Zbroińska dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UG Rudna. – W Rynku w Rudnej i Chobieni ustawimy gazony z kwiatami. Gazony przekazaliśmy firmie, która zajmie się nasadzeniem kwiatów. – dodaje dyrektor.
W maju, gdy minie sezon na bratki w Rudnej i Chobieni nasadzone zostaną inne kwiaty. – Kwiaty kupujemy od lokalnego dostawcy, zaproponował korzystną cenę, – mówi Halina Zbroińska dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UG Rudna.
W gminie Rudna włodarze dbają, aby każdego roku w mieście było coraz więcej zieleni. Taki widok cieszy nie tylko mieszkańców ale i przyjezdnych. W tym roku nasadzenia rozpoczęto bratkami w różnych kolorach i odmianach. Roślina ta jest mało wrażliwa na ewentualne wiosenne przymrozki. Inne kwiaty pojawią się w przestrzeni miejskiej Rudnej i Chobieni, gdy wiosna zadomowi się na dobre.