Dziś ważny dzień dla dzieci z naszej gminy, rozpoczął się Nowy Rok Szkolny. Po wakacyjnej przerwie dzieci wróciły do szkolnych murów uśmiechnięte, wypoczęte i pełne energii.

Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się dziś w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej oraz w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni. Inaugurując nowy rok szkolny, Wójt gminy Adrian Wołkowski życzył wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce, przygody, którą za parę lat będą wspominać z uśmiechem na twarzy, a tym najmłodszym – pierwszoklasistom radości i odwagi w poznawaniu nowego świata.

– Życzę wam szóstek, piątek i czwórek. Takich ocen jakie sami sobie wypracujecie. Rozwijajcie się i uczcie, poprawiajcie swoje umiejętności, pokonujcie słabości – mówił Adrian Wołkowski wójt gminy Rudna. – O to, kto będzie się wami opiekował jestem spokojny, bo jesteście w świetnym miejscu – dodał wójt.

Wójt podziękował rodzicom za opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami gminy, życzył im spokojnego roku i zadowolenia z pociech. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego dzieci rozeszły się do klas, na spotkanie z wychowawcami. Jutro przyjdą już z książkami i zeszytami.

W obu placówkach oświatowych naukę rozpoczęło dziś ponad 600 uczniów, w tym 87. z klas pierwszych. Trwające jeszcze prace w Szkole Podstawowej w Chobieni, w związku z realizacją zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków placówek oświatowych na terenie Gminy Rudna – etap I” ukończone są na tyle, że pozwalają uczniom i nauczycielom w spokoju i ciszy uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Nauka w szkolnych ławkach nie potrwa długo. Już 11 września pierwsi uczniowie wyjadą na dwutygodniową zieloną szkołę nad morze, kolejny turnus przygodę nad morzem rozpocznie 25 września.

Drodzy Przedszkolacy i Uczniowie, Szanowni Nauczyciele oraz Pracownicy Oświaty!

Z okazji nowego roku szkolnego 2023/2024, naszym najmłodszym mieszkańcom życzymy ciekawej nauki i nowych przyjaciół. Aby czas spędzony w szkole czy przedszkolu rozwinął zainteresowania i odkrył nowe pasje. Nauczycielom i wszystkim pracownikom gminnych placówek oświatowych życzymy satysfakcji z codziennej pracy z naszymi dziećmi i młodzieżą.