Masz ukończone 18 lat. Chcesz nauczyć się samoobrony? Chcesz poznać zasady zdrowego odżywiania? Chcesz poznać zasady udzielania pierwszej pomocyMinisterstwo Obrony Narodowej wraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek.

Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem. Już w sobotę 27 maja pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Projekt realizowany jest w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Na terenie administrowanym przez WCR w Głogowie projekt realizowany jest w Chojnowie – 24-25 czerwca i w Chocianowie – 08-09 lipca. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach.

Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Regulamin, wykaz dat i miejsc szkolenia oraz lista osób prowadzących zapisy na stronie https://wcrglogow.wp.mil.pl/…/samoobrona-kobiet-zaufaj…/

Organizatorzy szkolenia zachęcają do śledzenia stron internetowych i mediów społecznościowych lokalnych Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych.