Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale my świętujemy już od soboty. Gminne imprezy zorganizowane z tej okazji w Rudnej i Chobieni dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń i co najważniejsze, sprawiły, że uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Nie przeszkodziły w tym nawet kaprysy pogody.

– Naprawdę dobrze było spędzić razem czas, bezcenne były uśmiechy na twarzach najmłodszych. Mam nadzieję, że to pierwsza z wielu imprez, w których w tym roku będziemy razem uczestniczyć, że to pierwszy krok do normalności, której tak bardzo potrzebujemy po covidowej izolacji – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Animatorzy tym razem nie stawali na głowie, a wzbijali się ponad swoje możliwości i… nie tylko ! Kilkumetrowi piraci  na szczudłach, zabawne maskotki Miki, Pluto i Minionek oraz przezabawni wodzireje zabaw sprawili, że każdy mógł poczuć się jak w bajce. Scenerii sprzyjały wszechobecne bańki mydlane, te z maszyny, gigantyczne banie, a nawet te osobiste. Bo każde dziecko biorące udział w zabawach otrzymało w prezencie własne bańki mydlane. Nie zabrakło też różowej waty cukrowej, która kolorowała nie tylko buźki, ale cały krajobraz, podobnie jak specjalne farby do włosów i tęczowe warkoczyki, czy brokatowe tatuaże. To wszystko oraz koniki, pieski, szable i niemal każdy kształt, który milusińscy sobie zażyczyli potrafiły skręcić z baloników instruktorki CKGR. Oprócz konkurencji zręcznościowych, które dowiodły, że ruch i zabawa to ważna sprawa, można było podziwiać kuglarzy i prawdziwe pokazy ognia!

Za to strażacy z gminnych OSP poprzez zabawę dali wszystkim lekcję bezpieczeństwa i zdradzili tajniki ich codziennej pracy. To jeszcze nie wszystko! Do dzieci przyjechał znany Teatr Avatar z ciekawym, zabawnym i pouczającym spektaklem. Stroje, charakteryzacja i aktorski kunszt zachwyciły również rodziców.

W Rudnej można było podziwiać  super maszyny Sekcji Motocyklowej Iskra. Instruktorzy Centrum Kultury Gminy Rudna, animatorzy, maskotki, kuglarze i szczudlarze, aktorzy teatru w plenerze, strażacy i motocykliści, wszyscy w tym dniu byli oddani i zaangażowani, by dzieci poczuły się beztrosko i radośnie. Podczas imprez w Rudnej i Chobieni był z dziećmi także wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski

– Impreza była zorganizowana zgodnie z obecnymi zasadami bezpieczeństwa. Choć to jeszcze nie do końca forma spotkania jaką pamiętamy sprzed pandemii, to wszystko skupiało się przede wszystkim na dzieciach, by mogły wspólnie oddać się beztroskiej zabawie. Hasło Centrum Kultury Gminy Rudna brzmi „Tworzymy z sercem”. Gminny Dzień Dziecka 2021, zapisał się w pięknych wspomnieniach najmłodszych, właśnie dzięki sercu włożonemu w jego przygotowanie – podsumowuje Anna Badecka, dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

CHOBIENIA

RUDNA